Produkty Oskar Air rozdeľujeme do troch základných skupín:

1. Malé jednotky – CRAWLAIR, GIANT, BOXAIR

2. Veľké stacionárne filtračné veže FPM

3. Flexibilné samostatné ramená v priemeroch 75mm až 200mm

CRAWLAIR, GIANT, BOXAIR

Kompaktné filtračné jednotky sú vhodné pre odsávanie prachu a dymu, teda suchých vzdušnín, ktoré vznikajú napríklad pri brúsení, rezaní, zváraní a ďalších technológiách.

Mobilná filtračná jednotka s kapacitou 1000m3/hod

CRAWLAIR:

GIANT:

Podobne ako u menšej jednotky CRAWLAIR sa jedná o flexibilnú, mobilnú jednotku, opatrenú vysoko účinnou filtračnou zostavou, obsahujúcou umývateľný predfilter, ktorý zachytáva najväčšie častice a tiež slúži ako zhášač žhavých iskier. Ďalej sa skladá z dvoch polyesterových patrón, ktoré zachytávajú veľmi jemný prach a dym.

Mobilná filtračná jednotka s kapacitou 2000m3/hod

Pre filtračnú jednotku GIANT doporučujeme používať nasledujúce sacie ramená:

– dve ramená ø160mm dosah 2,3 metre.

– jedno rameno ø200mm dosah 2,3 metre.

BOXIAR M1 a M2

BOXAIR M1 – Jedná sa o flexibilnú, mobilnú jednotku s veľkým sacím výkonom až 1000m3/hod. Opatrenú vysoko účinnou filtračnou zostavou, obsahujúcu umývateľný predfilter, ktorý zachytáva tie najväčšie častice a slúži ako zhášač žhavých iskier. Ďalej obsahuje veľkokapacitné výmenné kazety triedy F9.

BOXAIR M2 – Jedná sa o flexibilnú, mobilnú jednotku s veľkým sacím výkonom až 2000m3/hod. Opatrenú vysoko účinnou filtračnou zostavou, obsahujúcu umývateľný predfilter, ktorý zachytáva tie najväčšie častice a slúži ako zhášač žhavých iskier. Ďalej obsahuje veľkokapacitné výmenné kazety triedy F9.

Filtračné veže FPM – Stacionárne modulárne systémy pre odsávania suchého prachu a dymu, filtrácia grafitového prachu.

Filtračné veže série FPM sú určené pre odsávania a filtráciu suchého neexplozívneho prachu a dymu (v modifikovanej forme) i pre náročné odsávania veľmi jemného a nebezpečného grafitového prachu. Modulárna koncepcia umožňuje vytvárať zostavy pre ľubovolné množstvo vzduchu a to i po určitej dobe prevádzky. Kapacitu inštalovanej jednotky sa dá pomerne jednoducho zväčšiť pridaním ďalšieho modulu (a výmenou ventilátora), čo môže byť výhodné pri úvahách o ďalšom rozširovaní výroby.

Flexibilné samostatné sacie ramená OSKAR:

Pre suché aj mokré typy vzdušnín. Priemyselné sacie ramená nachádzajú svoje uplatnenie všade tam, kde je z konštrukčných dôvodov iný spôsob odsávania nemožný. Samostatné a flexibilné ramená sa vyrábajú v štandarnom aj nerezovom prevedení vo variante odsávania suchých aj vlhkých vzdušnín. Užívateľ si môže zvoliť stolné alebo závesné prevedenie. Základné ramená sú nasledujúce: